Pozostałe

Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby

Off 14

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to miejsce, w którym magazynujemy wszelkie nasze stroje. Wcale nie musi być nią ogromny pokój, by utrzymać w nim stosowny ład. Swoją rolę będzie spełniać ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Gdy chcemy odizolować garderobę od sypialni, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest przede wszystkim od tego, co chcemy w niej trzymać. To, czy w swojej garderobie znajdzie się wiele półek, szuflad czy może drążków na wieszaki uzależnione jest od rodzaju posiadanych rzeczy. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

Gdy mamy niedużo przestrzeni na garderobę, bardzo dobrym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępną przestrzeń na odzież i przeróżne dodatki. Do małej garderoby warto kupić meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje pakowne szafy ubraniowe. Dobrze jest zastanowić się także nad nabyciem szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto także wstawić do naszej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to osobne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy mieć na uwadze, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać także o właściwe oświetlenie pokoju. Bardzo istotne jest, aby światło docierało do wszystkich zakątków pokoju. W przypadku sporych przestrzeni trzeba skupić się również na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Dobrze jest rozważyć kupno LED-ów. Zużywają one mało energii oraz można zamontować je w różnych miejscach, gdyż przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pokój, ale również umożliwi nieograniczone oglądanie się podczas wybierania odzieży. Gdy nie mamy miejsca na lustro stojące, można wybrać wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niewielkich pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Turystyka, to nie tylko podróżowanie

    Turystyka, to nie tylko podróżowanie Turystyka, to dziedzina, jaka w sumie od początków ludzkiego istnienia, w małym lub większym stopniu pasjonowała ludzi. Od kiedy zaczęli występować się ludzie inni od danego społeczeństwa, czy inne elementy, jakie nie były dotychczas znane, ludzie rozpoczęli rozmyślać nad tym, czy może są inne miejsca, na których też żyją ludzie….

  • Doskonałe miejsce na wypoczynek

    Doskonałe miejsce na wypoczynek Ciężko jednoznacznie powiedzieć, które miejsce w akurat naszym kraju jest najbardziej odpowiednie, lecz można powiedzieć, że jeśli poszukujemy fajnego miasta zlokalizowanego w górach, to z pewnością nie ma bardziej odpowiedniej opcji, niż Zakopane. To zapewne nie jest zaskoczenie, bo w końcu Zakopane to najbardziej popularna miejscowość turystyczna w tej części Europy….